З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

       Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працювавший як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

        Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований наш світ…

        Задля вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка, насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців, Сахновщинська публічна бібліотека презентувала книжкову виставку-портрет «Всміхнуться квіти березневі і принесуть уклін і шану Кобзареві», на якій представлені твори геніального поета, художня та публіцистична літератури про нього. Протягом тижня проводитимуться Шевченківські читання та години спілкування з переглядом презентацій, присвячені нашому українському генієві.

        Не забуваймо про нашого безсмертного Кобзаря, адже він буде об’єднувати ще багато поколінь українців в єдине ціле! Його творчість – це душа України, щире серце! Любі наші читачі, З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

 

 

ШЕВЧЕНКО

Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду: 
Кожний вірш свій і поему 
Він присвячував народу.

Він любив усе прекрасне 
Все ненавидів потворне, —
І його ім’я — незгасне, 
Світлий образ — неповторний.

Чисту матір і дитину 
Він прославив серцем чистим, 
Всю осяяв Україну 
Поглядом він променистим.

Ось чому в сім’ї великій,
У цвіту садів прекрасних 
Буде жити він вовіки,
Як безсмертний наш сучасник.

                                                                Максим Рильський

 

No Comments

Post A Comment