Директор Сахновщинського музею Ніна ПРЯДКО взяла участь в міжнародній конференції

    28-29 травня 2024 року в Берліні, успішно відбулася міжнародна конференція присвячена темі «Від кризи до майбутнього. Нові виклики музеїв в Україні».

    До заходу долучилися представники 14 музеїв Харківської області. До складу делегації було відібрано і запрошено директора комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей» Ніну ПРЯДКО.

    Під час панельної дискусії виконуючий обов’язки директора Департаменту культури і туризму Харківської ОВА Олександр КОСТІН розповів про галузь  культури регіону. Окрему увагу приділив питанням адаптації діяльності закладів культури під час повномасштабного вторгнення російських окупантів, а також окреслив основні напрями подальшої співпраці з міжнародними партнерами в напрямку підтримки культурних інституцій області.  

    Захід став найбільшою подією для українських музейників від початку повномасштабного вторгнення. Головна мета конференції – обговорення проблемних питань музеїв України,  розробка спільних пропозицій українськими музеями щодо  відновлення країни на національному та духовному рівнях, а також їх роль в цьому процесі. Підіймались питання впливу травматичного досвіду бойових дій на майбутні проекти, програми і виставки. 

    Участь у конференції сприятиме подальшій співпраці та обміну досвідом  музеїв Харківщини, України, інших держав з міжнародними партнерами. Результатом цієї конференції став важливий документ 10 фундаментальних принципів, який буде представлений на конференції UNESCO International Conference «Towards the recovery of the culture sector of Ukraine», що пройде 6–7 червня 2024 року у Вільнюсі, Литва, та включення питання збереження і потреб української культури на наступній URC у Берліні. Це заслуга кожного учасника конференції адже голос 107 музеїв не може бути не почутий!

   Організували захід OBMIN та Український інститут у Німеччині. Партнерами міжнародної конференції стали: Мистецький фонд Ернста фон Зіменса, Пруський фонд культурної спадщини, Польський інститут у Берліні, Європейська мережа пам’яті та солідарності, Федеральний інститут культури та історії Східної Європи.

 

No Comments

Post A Comment