14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

                  Щорічно 14 грудня, згідно з Указом Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

14 грудня – це день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. В цей день ми вшановуємо подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь та своїм героїзмом врятував мільйони життів, врятував світ.

І сьогодні в Сахновщинській громаді також вшанували героїв Чорнобиля. За участю учасників ліквідації наслідків аварії, керівництва громади, працівників культури біля пам’ятного знаку ліквідаторам в центрі селища відбувся мітинг та покладання квітів, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять померлих земляків-чорнобильців.

В закладах культури громади проведено пам’ятні заходи, присвячені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі лекції, бесіди, зустрічі, виставки-реквієми, хвилини пам’яті, демонстрації кінофільмів.

Зокрема, в Сахновщинському краєзнавчому музеї пройшла екскурсія «Нас об’єднала всіх Полин-зоря» під час якої було презентовано книгу про героїзм та подвиг українських ліквідаторів, авторами якої є наші земляки-чорнобильці Володимир Прядко та Юрій Коба. Учасники екскурсії переглянули тематичні альбоми, фотографії, книги. В Сахновщинській публічній бібліотеці презентовано книжкову виставку «Чорнобильське відлуння». До виставки увійшли книги письменників Олександра Сироти, Ліни Костенко, Світлани Алексієвич, Галі Аккерман, Юрія Щербака та інших. Окрема тема була приділена твору Ліни Костенко під назвою «Перша Чорнобильська експедиція», авторка особисто відвідала місце трагедії. Сама Ліна Костенко тему Чорнобильської трагедії відслідковує вже давно. Каже, що найбільше її вражає те, що українці й досі не знають достатньо про події, які відбулися у 1986 році на Чорнобильській АЕС.

Зараз, коли Україна чинить спротив російському вторгненню, а окупанти погрожують усьому світові новою ядерною катастрофою, подвиг українських ліквідаторів набуває особливої ваги. Україна як ніхто знає ціну радіаційної безпеки і зробить усе, щоб подібного до Чорнобильської катастрофи більше не сталося.

Щира подяка та шана всім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які не шкодуючи свого життя та здоров’я, захищали нашу країну від наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи у світі.

Завжди пам’ятатимемо про тих чорнобильців, хто відійшов у вічність…

No Comments

Post A Comment