Вишиванка – це любов. Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

   У третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки, покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

  Цього року Всесвітній день вишиванки припападає на 18 травня. Гасло цьогорічного дня – «Вишиванка – це любов. Вишивати – оберігати, вірити, чекати».

   Вишивати – оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, в яких вишита сорочка виконує роль оберега. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з любов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.

   Вишивати – вірити. Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – для українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.

  Вишивати – чекати. Українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні Перемоги.

  День вишиванки в Сахновщині розпочався вже традиційною ходою у вишиванках від будинку культури до фонтану. У рамках акції відбувся патріотичний захід під відкритим небом від комунального закладу «Сахновщинська централізована клубна система» та комунального закладу «Сахновщинська дитяча музична школа». До всіх жителів селища зі словами підтримки та віри в перемогу звернувся очільник громади.

  18 травня до «вишиванкової ходи» долучилася вся культурна спільнота громади. У клубних закладах було проведено фотомарафони «Одягни вишиванку – цінуй українське», онлайн-виставки світлин «Моя вишиванка». Бібліотечні працівники організували патріотичні флешмоби «До лиця вишиванка, тобі до лиця», фольклорно-етнографічні відеопрезентації «Вишита сорочка аж до поясочка». У музеях громади створено тематичні виставки «Вишиванка – оберіг, духовний символ українського народу».

Цього дня закликаємо сахновщан вдягнути вишиванку як символ нашої ідентичності та культурної спадщини.

No Comments

Post A Comment