Нова українська школа – це школа, яка дає дітям не тільки знання, а практичні навички і компетенції, вміння застосовувати ці знання у подальшому житті. Це школа, де дітей вчать критично мислити, бути відповідальними громадянами своєї держави, тут панують взаєморозуміння та співпраця.Тож зараз актуальним є навчання і підготовка вчителів до реалізації освітньої реформи шляхом опанування новітніми практиками та методами професійної діяльності.

 

Один із принципів Нової української школи – партнерство, зокрема між школою, батьками і учнями. Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу є дуже важливим чинником, який допоможе змінити освітнє середовище та зробити школу відкритою та сучасною.

 

Сахновщинський район не залишився осторонь освітньої реформи. На базі Сахновщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 організовано навчання вчителів 1-х класів та заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Сахновщинського району, яке відбувається з 06.03.2018 по 07.06.2018 року, у три сесії.

 

У роботі настановчої сесії взяла участь завідувач районним методичним кабінетом Коротка Валентина Василівна, яка ознайомила всіх присутніх з впровадженням навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту, науково-методичним супроводом інноваційної діяльності в початковій школі.

 

Із педагогами працювала команда тренерів, які пройшли відповідне навчання у КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»: тренери Нової української школи Кушнір Л.М., методист районного методичного кабінету при відділі освіти, Сметаніна Л.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Лигівського НВК, Рудяк О.В., вчитель початкових класів Сахновщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Під час навчання вчителі отримали не тільки теоретичні знання, а й практичні навички. Педагогічні працівники ознайомились з метою і головними компонентами Нової української школи, було визначено професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції Нової української школи. Дуже змістовним і цікавим було практичне заняття «Інформаційні технології у роботі вчителів початкових класів Нової української школи», де вчителі мали змогу збагатити свій практичний досвід щодо використання інформаційних технологій у своїй педагогічній практиці.

 

Під час роботи ІІ сесії, яка відбувалася з 26 по 30 березня, вчителі детально ознайомились із новим Державним стандартом початкової освіти, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87, із освітніми галузями та змістом освіти, опрацювали особливості психологічного розвитку 6-7 річних дітей, дізналися, як створити нове освітнє середовище,щоб навчання приносило дітям задоволення і дитина почувалася вільно і завжди з бажанням прагнула йти до школи.