БІБЛІОМАНДРІВКА ДО СТОЛИЦІ

       Скільки книгозбірень у світі, в Україні і яких! Палаци світла, розуму і культури. Нині, коли світ створює суспільство знань, роль бібліотек у побудові майбутнього має велике значення.  Своєрідну професійну мандрівку до столиці здійснила директор Сахновщинської публічної бібліотеки Любов Волошина. Адже люди вважають мандри, професіоналізм і любов найважливішими складовими повноцінного життя. І в нас є багата історія, мальовничі куточки, місця духовної сили. Розвиток внутрішнього туризму дає поштовх до переоцінки минулого, гордості за свою країну. Тож, відвідавши головне місто України, Любов Іванівна скористалась нагодою побувати в декількох тамтешніх бібліотечних закладах, перейняти кращий передовий досвід.

        Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського – найголовніша бібліотека держави. Монументальна споруда вражає всіх мистецькою досконалістю – вітражами, художньо розписаними панно, скульптурами, архітектурно вишуканими формами, особливостями освітлення тощо. Нині цей заклад – не тільки сховище книжок та інших матеріалів. Зазначена сучасна книгозбірня дедалі більше перетворюється на мультимедійний сервісний науковий осередок. Як методичний центр вона допомагає мережі обласних наукових бібліотек, центрів науково-технічної інформації, вищих навчальних закладів, наукових товариств, тому що в пріоритеті цієї бібліотеки – наука. Працює заклад під егідою Академії Наук України. Бібліотечні працівники цієї установи наполегливо працюють, щоб розумні люди нашої країни спромоглися вивести державу на новий рівень розвитку. Бібліотеку відвідують і реально, і віртуально. Створені відповідні сайти, запроваджено нове програмне забезпечення бібліотечно-інформаційного обслуговування. На базі бібліотеки проходять численні заходи наукових товариств, акції, що підтримують молодих талановитих науковців. Волошина Л.І. мала змогу ознайомитися з діючою фотодокументальною виставкою з історії дипломатії «Іноземні представництва в Києві в 1917-1919 рр.: початок міждержавних відносин».

 

 

        Публічна бібліотека Голосіївського району міста Києва не така патетична та одіозна, вона розрахована на всі верстви населення. Надає широкий спектр культурних, освітніх, інформаційних послуг. Спілкуючись із бібліотечними фахівцями, стає зрозуміло, що до бібліотеки приходять не тільки по книжки чи пресу, а й заради живого спілкування. Масові заходи, що втілюються бібліотекою, викликають інтерес та захоплення. Дуже приємно, що і в будні, і в свята тут вирує життя. Багато намічених проектів вдається реалізувати через тісну взаємодію з різними фундаціями та благодійними фондами, які підтримують та популяризують читання і розвиток культури. У читальній залі книгозбірні з успіхом експонують картини молодих та іменитих художників, рукотворні вироби народних умільців. До слова, виставки вже розплановано до кінця року. Очільниця бібліотечної галузі Сахновщини переглянула виставку робіт заслуженої майстрині України з петриківського розпису Марфи Тимченко «Наша славна Україна, наше щастя і наш рай».

       Також Л.І.Волошина детально ознайомилась з довідково-бібліографічним апаратом закладу, наповненням фонду. Була вражена розкішним ремонтом, новими меблями, різноманіттям свіжовиданих книг, значною кількістю найменувань періодики.

No Comments

Post A Comment