8 травня – День памʼяті та примирення

    8 травня – це день, в який в Європі традиційно відзначається День памʼяті та примирення. День, в який вшановують всіх, хто боровся з нацизмом, захищав рідну землю та віддав за неї своє життя. День, в який ми віддаємо данину пам’яті жертвам Другої світової війни, яка з 1939 по 1945 рік стала одним із найкривавіших, найжорстокіших та наймасовіших збройних конфліктів в історії людства.

    Цьогоріч, згідно протоколу № 3 Ради оборони Харківської області від 28.03.2023 року, заборонено проведення мітингів, зібрань, культурно-розважальних та масових заходів в приміщеннях, а дозволено на відкритому просторі з кількістю учасників та глядачів не більше 50 осіб.

    Дотримуючись обмежень, в Сахновщинській громаді відбулося ряд заходів з нагоди страшних подій, які сталися 78 років тому.

  В центральному парку селища біля меморіалу Слави комунальним закладом «Сахновщинська централізована клубна система» проведено мітинг-вшанування пам’яті загиблих учасників Другої світової війни. На початку мітингу всім присутнім було вручено символ Дня пам’яті та примирення – квітку маку, яку власноруч виготовили працівники будинку культури. Ведуча заходу  Катерина ДЕЙКО розповіла про цей атрибут. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Учасники мітингу поклали квіти та вшанували загиблих хвилиною мовчання. До присутніх звернувся Сахновщинський селищний голова Володимир СУЄЦЬКИЙ, настоятель Сахновщинського Свято-Покровського храму отець ІОАН та голова Сахновщинської організації ветеранів Алла ЄКІМОВА.

    Після мітингу відбувся тематичний екскурс у минуле «В пам’ять від нащадків». Історичний екскурс підготували: комунальний заклад «Сахновщинська публічна бібліотека» та комунальний заклад «Сахновщинський краєзнавчий музей». Учасники зібралися у сквері, який знаходиться біля залізничного переїзду, висадженому багато років тому на честь Дня Перемоги заслуженою вчителькою історії України КОСТОГЛОДОВОЮ Еммою Антонівною. Любов ВОЛОШИНА розповіла про ідею проведення заходу незвичного формату, нагадала, що Емма Антонівна пережила блокаду Ленінграду. Ніна ПРЯДКО зазначила історичні факти про життя і професійну діяльність такої відомої особистості нашої громади. Римма УСТИМЕНКО поділилася спогадами про свого улюбленого класного керівника та як вони разом з класом висаджували цей сквер до Дня Перемоги. Віталія ДУДКА згадала про Емму Антонівну, як про свою сусідку, яку всі жителі будинку поважали та любили. А діти, розмістившись на лавці під горіхом, обожнювали слухати її історії про міфи та легенди Давньої Греції. Учасники зібрання відвідали місце поховання заслуженого вчителя України, людини, яка сповна відчула усі жахіття Другої світової війни на собі, та поклали квіти до її пам’ятника.

    Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної кривавої війни росії проти України, яку вже зараз називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Сучасна повномасштабна війна вплинула й на ставлення до памʼяті про Другу світову і провела нові історичні паралелі.

  Віримо в перемогу! Слава Україні!

No Comments

Post A Comment