Запорука грантового успіху: У Сахновщині провели тренінг із грантової грамотності для місцевих працівників культури

   Протягом трьох годин 01 березня 2024 року працівники культури Сахновщинської громади навчалися тонкощам оформлення власних ідей у чіткі проєкти на отримання грантів.

    Перед початком тренінгу працівники культури прослухали лекцію з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів та захисту населення в зоні військових дій організований ГО «Асоціація Саперів України». Сапери розповіли про правила та моделі безпечної поведінки під час війни.

   Тренінг з грантменеджменту проходив за організаційної підтримки КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтв» та керівництва Сахновщинської громади. Він зібрав чимало охочих у приміщенні Сахновщинського будинку культури. Це представники різних напрямків культури: клубні та бібліотечні працівники, керівництво музичної школи та місцевого музею. Із тонкощами та специфікою написання грантів знайомили експертки Українського культурного фонду, провідні методистки відділу креативних індустрій та культурного менеджменту Наталя БУЙНОВА, Аліна БОГДАНОВИЧ і Дарина КОСИЧЕНКО. Вони не лише знавці теорії, а й потужні практики, тож у перебігу трьох годин присутні мали змогу засвоїти як ази, так і набути конкретні навички.

   Програма тренінгу включала розгляд широкого кола питань: від того як спланувати терміни і правильно вибрати концепцію, – до того як оформити та подати проєкт на здобуття гранту.

   «Коли ми говоримо про альтернативні джерела фінансування закладів культури, звичайно, що йдеться і про нетрадиційні методи. Це гранти. Але щоб отримати грант, потрібно пропрацювати дуже багато питань і прикласти дуже багато зусиль», – зазначає головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Віталія ДУДКА.

  Про те як писати гранти багато з працівників культури дізналися вперше.

  «Дотепер ми грантами не займалася, втім фахівці надихнули, дали чимало корисних порад», – кажуть учасники тренінгу.

   «У нинішніх умовах війни, грантів для України від міжнародних партнерів є дуже багато. Але є велика проблема в тому, що люди, на жаль, не знають, що вони можуть отримати грантове фінансування. Вони не розуміють, до якого фонду можна було б звернутися, щоб отримати грантові кошти», – розповідає експертка Наталя БУЙНОВА.

   Учасники заходу дізнались більше про грантові можливості від міжнародних та національних фондів, а також, де шукати грантові програми.

   Досвідченні фахівці зазначають, щоб досягти результату, необхідно перш за все мати бажання, а також певні знання. Саме це запорука успіху участі в грантових конкурсах, а отже реальна можливість залучити фінансування міжнародних та інших донорів на реалізацію запланованих культурних проєктів.

No Comments

Post A Comment