ВИШИВАНКА – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

       19 травня, у Всесвітній день вишиванки, Сахновщинська громада розцвіла вишитими узорами рідного краю. Попри війну вона уквітчана, усміхнена, наповнена сонячним блиском орнаментів на сорочках. Ми віримо, що у цих символах закодована наша перемога, бо недарма вишиванку називають генетичним кодом української нації. 
       Ми вкотре переконалися, що нам є що цінити, берегти і пишатися. Культурна спадщина нашої громади багата і різноманітна, передусім завдяки талановитим майстрам і майстриням, а також тим, хто досліджує, охороняє і зберігає цю народну скарбницю для наступних поколінь. 
Вишиванка єднає! Вишиванка надихає! Вишиванка оберігає!
       Сьогодні у всьому світі відбуваються акції з нагоди Всесвітнього дня вишиванки. І ми гордимося, що знову стали частиною цією вагомої культурної події. Вишиванкова хода розпочалася біля будинку культури, пройшла центральною алеєю парку та завершилася поблизу лебединого фонтану. Учасники ходи символічно утворили навколо фонтану коло, що у вишивці означає символіку сонця, безкінечної енергії, вічності. Приємно бачити, що до вишиванкової ходи долучалися цілими родинами з дітками! Така щорічна подія може стати гарною сімейною традицією для кожної родини. 

       Акція продовжилася у музеї – хранилищі історико-культурної спадщини нашої громади. Там для всіх охочих місцева вишивальниця Вікторія Ситник провела майстер-клас у техніці вишивки. Музейні працівниці підготували тематичний куточок з найяскравіших зразків вишивки рідного краю. 
      У бібліотеці відбувся показ документального фільму “Спадок нації” режисера Олександра Ткачука. У багатьох населених пунктах України відбулися схожі кінопокази. Ідея фільму полягає у тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. Кінофільм знімався не лише в Україні, а й в Канаді, Італії, Німеччині та Об’єднаних Арабських Еміратах. Його можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/UD5YFvzenes
No Comments

Post A Comment