В Сахновщинській громаді проведено територіальний огляд самодіяльної народної творчості «Твої таланти, Сахновщино!»

     Комунальний заклад «Сахновщинська централізована клубна система» за підтримки відділу освіти, культури, молоді та спорту організував проведення територіального огляду самодіяльної народної творчості «Твої таланти, Сахновщино!».

      Мета Огляду:

 – розвиток, популяризація і підтримка самодіяльної народної творчості Сахновщинської громади;

– залучення творчої громадськості до діяльності сільських клубів-філій, аматорських колективів, окремих виконавців;

– підвищення уваги мешканців громади до місцевих культурно-мистецьких процесів.

Завдання Огляду:

– підтримка, розкриття здібностей, стимулювання та заохочення талановитих людей Сахновщинської громади;

– залучення  аматорських колективів, окремих виконавців до культурного обслуговування населення, широкий показ кращих концертних програм;

– підвищення художнього рівня і зростання виконавської майстерності  колективів самодіяльної творчості, окремих виконавців;

– популяризація творів мистецтва (вокального, хореографічного, драматичного, музичного), розмовного жанру, місцевої культурної спадщини.

          Головною темою огляду була українська культурна спадщина, наявність в репертуарі творів про любов до рідного краю та творів патріотичного  змісту.

    В рамках огляду з 22 травня 2024 року по 26 травня 2024 року  було відвідано 22 сільських клуби-філії, програми були представлені в 21 сільському клубі-філії, Максимівський СКФ на даний час не працює (відсутній працівник).

    Показали найвищу майстерність в підготовці номерів, у виконавській майстерності, в акторській майстерності наступні сільські клуби–філії: Лигівський, Огіївський, Лебедівський та Шевченківський. Програма цих клубів була яскравою, насиченою і актуальною.

    Дещо поступилися у майстерності та підготовці програми огляду Аполлонівський, Дубовогрядський, Катеринівський, Новодмитрівський, Тавежнянський, Новочернещинський, Костянтинівський, Дар-Надеждинський, Багаточернещинський та Гришівський сільські клуби-філії.

     Середній рівень підготовки показали Бондарівський, Сугарівський, Красноярський і Великобучківський сільські клуби-філії.

    На жаль були й такі клуби-філії, які показали низький рівень і підготовки програми, і виконавської майстерності, а саме: Володимирівський, Олійниківський  та  Мар’ївський.

     Кожен клуб-філія представив виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, на яких було представлено вишиванки, вишиті рушники, вишиті ікони, набивні килими, вироби з дерева, глини, рогозу, соломи, металу, картини маслом, ґердани, картини з бісеру, плетені килимки, в`язані та м`які іграшки, казкові герої з цементу та вироби із стрічок (квіти).

    На оглядах в сільських клубах-філіях були присутні глядачі. Жителі сіл відвідали заклади культури та в такий складний час отримали позитивні емоції.

    Під час проведення огляду, деякими сільськими клубами-філіями були зібрані благодійні внески для допомоги військовим. Дякуючи Дар-Надеждинському, Дубовогрядському, Шевченківському, Гришівському та Сугарівському сільським клубам-філіям, було зібрано кошти в сумі 4910 гривень.  Зібрані кошти передано колективу «Берегиня» з села Катеринівка на закупівлю необхідних матеріалів, які потрібні для виготовлення маскувальних сіток.

   Всі завідувачі тримають в чистоті клубні заклади та прилеглу територію.

   Директор КЗ «Сахновщинська  ЦКС»                               Антоніна ОСИПА

No Comments

Post A Comment