«Українські напої та наїдки»

     Украї́нська ку́хня —  це характерний стиль приготування їжі, практика і традиції, пов’язані з українською культурою, а ще це справжнє кулінарне мистецтво нашого народу. Багато особливостей української кухні були обумовлені способом життя народу, переважна більшість якого займалась важкою хліборобською працею. Щоб виконувати важку працю, людям була потрібна ситна й калорійна їжа. Тому для української кухні характерні страви, що багаті і на білки, і на жири, і на вуглеводи. Примхи ж національного характеру вимагали, аби ця їжа була смачною. Саме тому для більшості страв характерний складний набір компонентів (так, у борщі їх нараховується до 20), а також комбінування декількох способів теплової обробки продуктів.

     3 грудня 2021 року бібліотекарі Сахновщинської дитячої бібліотеки-філії завітали до учнів 3-А класу місцевого ліцею № 1 та провели для маленьких школярів народознавчий кулінарний розмай «Українські напої та наїдки». Юні ласунчики дізналися багато цікавого про страви нашої національної кухні, із задоволенням відгадували загадки про їжу та грали у ігри й конкурси відповідної тематики: «З чого страва», де писали інгредієнти загаданих страв, «Збери коровай», де складали із пазлів вищезгаданий смаколик, «Яка страва зайва», «Впізнай страву», де  учасники конкурсу приміряли роль певних страв та відгадували їх та «Склади страву», де з літер на швидкість складали назви українських наїдків.

      Маленькі учасники заходу проявили себе, як справжні розумники та знавці кулінарної справи. Захід виявився веселим та пізнавальним. Крім того працівники бібліотеки запросили школярів до себе у бібліотеку, аби вони переглянули, створену на абонементі спеціально для них та для всіх юних читачів книжкову виставку «Українські напої та наїдки». Тож, бажаємо всім корисного та смачного перегляду!

No Comments

Post A Comment