У Сахновщинському музеї відбувся майстер-клас з писанкарства

    У Комунальному закладі «Сахновщинський краєзнавчий музей» відбувся майстер-клас з писанкарства. Його провів художник, заступник директора комунального закладу «Сахновщинська централізована клубна система» Олег Яриніч.

    Захід розпочався з оглядової виставки «Великодні мотиви» на якій представлені роботи талановитих місцевих майстрів. Директорка музею Ніна Прядко та зберігачка фондів Лариса Кошляк цікаво розповіли присутнім про Великодні традиції та обряди.

    На початку майстер-класу Олег Яриніч зазначив, що інтерес до створення писанок зростає з року в рік, а нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики України подало номінаційне досьє на українську писанку до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. «Так що у нас сьогодні є унікальна можливість опанувати навички стародавнього мистецтва та стати одним із носіїв нематеріальної культурної спадщини України, а невдовзі, можливо, й культурного надбання всього світу», – сказав Олег.

   Більшість учасників майстер-класу вперше спробували себе у цій справі, але писанка вийшла неповторною у кожного, адже негарних писанок не буває.

   Сьогодні в тяжкий для України час ми не повинні відмовлятися від наших звичаїв та традицій. Навпаки, ми повинні їх підняти на той «щабель», аби весь світ знав і дивувався, що Україна має власну історію та культуру. Писанка – це один із видів мистецтва, якого світ не бачив і не знає. Це душа України, адже за її допомогою символіка українців передавалася з покоління в покоління.

No Comments

Post A Comment