У САХНОВЩИНСЬКОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВИГОТОВИЛИ АВТЕНТИЧНІ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

        Про українські рушники та вишиванки знають всюди, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Прекрасно, що традиції створення та використання таких ляльок збереглися на Харківщині та продовжують відроджуватися. Це, зокрема, засвідчив обласний семінар-практикум «Народна лялька як іграшка й обрядовий атрибут», організований 19 березня очно та дистанційно працівниками КЗ «Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» під егідою Наталії Олійник – провідного методиста відділу з методичної роботи даного закладу.

      Мотанки – це давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. До того ж мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще. Це потужний сакральний предмет, який, за умови правильного виготовлення, наділений значною силою та енергетикою. Сама назва ляльки  – «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило, жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини.

        Працівники Сахновщинського Будинку культури активно долучилися до роботи семінару-практикуму у дистанційному форматі. Найбільш цікавою його частиною був майстер-клас із виготовлення автентичної мотанки від богодухівської майстрині Любові Подоліної. Заступник директора Будинку культури Олег Яриніч, завідуюча сектором з основних видів діяльності Наталія Олексюк, завідуюча господарством Наталія Демідова та інженер-програміст Вікторія Шевченко своїми руками зі звичайних клаптиків тканини створили справжні шедеври народного мистецтва. Кожна лялька унікальна та наповнена позитивною енергією. І,найголовніше, така іграшка є безпечною та екологічною, на відміну від китайського пластикового іграшкового продукту. Цінуймо і шануймо наше, рідне, українське! 

No Comments

Post A Comment