У Сахновщині стартував проект «З культурою РАЗОМ»

    В Сахновщинській громаді стартував проект «З культурою РАЗОМ», який включає в себе перегляд фільмів з метою надання тпсихосоціальної підтримки різновіковому населенню Сахновщинської громади задля психоемоційного розвантаження і покращення ментального здоров’я.

    Піклування про ментальне здоров’я має перетворитися для українців на щоденну звичку. Першим кроком на цьому шляху є проект «З культурою РАЗОМ», який за своїми цінностями перекликається з ідеями Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. «На тлі щоденних тривожних новин, ракетних атак, людського горя й біди питати в себе «Ти як?» наче не на часі. Але насправді психологічний добробут та розуміння того, що відбувається в нашому внутрішньому світі, на часі як ніколи. Битва з болем, пережитим травматичним досвідом – невидимий фронт, де також маємо перемогти», – зазначає дружина Президента.

    Проект «З культурою РАЗОМ» спрямований сприяти формуванню в сахновщан культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан. Цей проект впроваджується за підтримки благодійного фонду «Добробут України» та Європейського Союзу, які надали можливість збирати сахновщан в імпровізованому кінозалі. У Сахновщині проведено вже два кінотренінги: перший фільм «Микита Кожум’яка» для дитячої аудиторії та фільм «Підземелля і дракони» для молоді.

   Багато людей буквально не знають, де брати сили, щоб рухатись далі. З часом виникла ідея демонструвати фільми, бо вважається, що саме кіно є одним із найдоступніших способів самодопомоги, – розповідають члени команди проекту. Ключовими стануть перегляди фільмів, спрямовані на те, щоб людина в умовах постійного стресу, знаходила в собі сили, знала, як заспокоїтися, отримати заряд життєвої енергії та звідки черпати ресурси для наближення перемоги.

No Comments

Post A Comment