СВЯТВЕЧІР В УКРАЇНСЬКІЙ СВІТЛИЦІ

   06 січня 2023 року у будинку культури відбувся завершальний захід у рамках благодійного проекту «ЖМЕНЬКА РІЗДВЯНОГО ДОБРА» – «Святвечір в українській світлиці».

    Господиня світлиці пані Антоніна Осипа радо вітала гостей у своїй господі, поділилася родинними забобонами і звичаями Святвечора та Різдва, яких її навчила бабуся.

   Берегиня світлиці пані Ніна Прядко розповіла про різдвяні атрибути – дідуха, 12 страв, поширені в різних етнографічних регіонах України традиції у цей вечір. От цікаво, а хто з вас кутю підкидає до стелі? Або під скатертину підкладає сіно? Чи під стіл?

   Зберігачі духовних скарбів пані Юлія і пані Тіна Стокалюки занурилися в історію колядування. Яка ж вона багата і колоритна! Що за розповіді про колядування без самої колядки – віншувальної різдвяної пісні? Співали колядок наші зберігачі, родина Яйченів, Дар’я Жорняк із м. Харкова. На майстер-класі із розучування колядки від пані Ольги Удовіченко та пані Ірини Синициної під акомпанемент пана Олександра Бовдиря всі присутні перетворилися на велику колядницьку ватагу. Такій би точно дали повний мішок подарунків!

   Саме так і сталося! Пані Віталія Дудка та пан Олег Яриніч, засновники благодійного проекту «Жменька різдвяного добра», підбили підсумки проекту і головні його здобутки. Від Миколая до Різдва відбулося три тематичних заходи – резиденція Святого Миколая, розпис різдвяного пряника від казкарки Лесі Шикітки і Святвечір в українській світлиці. За цей час партнерами проекту стали:

– простір добра і взаємодопомоги Goodacity;

– Благодійна організація «Благодійний фонд «Серця незламних» в особі її голови пані Руслани Корінної»

– пані Аліна Бєлік, депутат Сахновщинської селищної ради»

– Сахновщинська селищна рада;

 – Українська Освітня Фундація.

    Благодійний проект був покликаний допомагати родинам із дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах. Свій проект ми розпочали з двох родин, а завершили п’ятьма! Це багатодітна родина із 7 дітей, що втратила батька, багатодітна родина із 3 дітей, що бореться з онкологічним захворюванням, дитячий будинок сімейного типу із 8 дітей, родина із дитиною, де обоє батьків є особами з інвалідністю та родина внутрішньо переміщених осіб. Жодна не залишилися поза увагою і без подарунків.

    Під час завершального заходу проекту пані Ганна Ярцова, запрошена гостя, волонтер Української освітньої фундації, спільно з організаторами заходу вручили п’ятьом родинам подарунки-коробки. Щиро вдячні за підтримку і допомогу!

    Наприкінці тематичного дійства господиня світлиці частувала гостей кутею, узваром і різдвяним калачем. Це всіх об’єднало у велику дружню родину, прищепило любов до старовинних українських традицій.

  ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

No Comments

Post A Comment