«Світ ловив мене, та не спіймав»

   02 грудня 2022 року в Сахновщинському будинку культури за підтримки відділу освіти, культури, молоді та спорту Сахновщинської селищної ради та за  участю працівників культури проведено мистецький простір «Філософське чаювання».

   Захід відбувся в рамках відзначення 300-річчя з дня народження поета та педагога, богослова та філософа, музиканта та містика – Григорія Сковороди, визнаного одним із п’яти найвидатніших філософів за всю історію людства. Він бентежив уми своєю глибиною та незбагненністю. Ким же він був? І на сьогоднішньому заході всі присутні намагалися розібратися в цьому питанні.

   Формат заходу «філософське чаювання» мав на меті створити теплу та світлу атмосферу навіть без тепла і світла, налаштувати на хвилю добра та затишку, та поринути у філософські бесіди разом із Сковородою за чашкою ароматного чаю. Розпочався захід байками Григорія Савича та смаколиками із передбаченнями від нього. Ось одне із них: «Все буде добре», як же актуально!

   Сковорода багато мандрував по Харківській області. Детально та цікаво про мандри філософа по Харківщині в блоці «Стежками Сковороди на Харківщині» розповіла директорка музею Ніна Прядко, яка пригостила всіх запашним трав’яним чаєм.

   Сковорода мав багато талантів, і одним із них був хист до музики. Про його музичний дар в блоці «Сковорода і музика» під музичний супровід та смачний ароматний чай змістовно повідала директорка музичної школи Тетяна Герцева.

   Сковорода працював вчителем, вихователем, викладачем. Оскільки підручників, які йому подобались, не було, він писав їх сам. Про книги в житті Сковороди розповіла завідувачка дитячою бібліотекою-філією Юлія Стокалюк. Пані Юлія підготувала цікаву презентацію про книги та пригостила улюбленим чаєм своїх діток – чорним з нотками малини.

   Сковорода вів мандрівне життя, він був вільним та сучасним. У блоці «Сучасний Сковорода», який презентував заступник директора клубної системи Олег Яриніч, дізналися багато фактів та деталей про образ Сковороди, та як його зображають сьогоднішні митці. Дійсно, Сковорода постав перед нами креативним, спортивним, стильним. Під час виступу Олега всі пили волинський чай із ягід та трав із сучасної інтерактивної чашки, яка розповідає історію про сучасного Сковороду по QR-коду.

   Поговорили про Григорія Сковороду, як про спортсмена. Про його спортивні досягнення лаконічно розповів Володимир Яцина, який опікується напрямком спорту в громаді, зауваживши, що багато подорожувати та ходити пішки зможе загартована та спортивна людина.

   На завершення заходу Віталія Дудка, головна спеціалістка відділу освіти, культури, молоді та спорту запропонувала свій фірмовий імбирний чай з лимоном та медом. І всього за 5 хвилин всі підбадьорилися і поповнили запас вітамінів. А ще імбирний чай здатний підняти “на ноги” при застуді за кілька днів. Трохи поговорили про корисні властивості імбирного чаю і почали обирати близький для себе філософський вислів поета, письменника, музиканта, спортсмена…. «Світло бачиться тоді, коди світло є в очах». Можливо, це вже є чиїмось життєвим кредо. Хто знає? Так ким же був Сковорода?  Так ми і не вияснили…..

No Comments

Post A Comment