Сахновщинська громада відзначає День вишиванки

   Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно відзначають День вишиванки. Це свято не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами. Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

   Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.

   В рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки в селищі Сахновщина  була проведена традиційна вишиванкова хода. Керівництво громади, колективи установ, громадськість урочистою вишиванковою ходою пройшли по центральному парку селища від будинку культури до фонтану. А розпочався захід офіційним відкриттям біля головного закладу культури громади.

   Селищний голова Володимир СУЄЦЬКИЙ, під час свого виступу наголосив на унікальності нашої української вишиванки, на її високу популярність у світі і закликав одягати вишиванки не тільки на свята, але й кожен день – це наша гордість, наш здобуток, виборений нашими предками, це наше ДНК!

   Родзинкою заходу була виставка вишиванок та рушників  талановитих майстринь нашої громади: ДОВБНІ Ольги Прокопівни,  УСТИМЕНКО Римми Іванівни, СИТНИК Вікторії Станіславівни, УДОВІЧЕНКО Людмили Олександрівни, ХОМЕНКО Якилини Петрівни, ГНОЙОВОЇ Нелі Олексіївни, ТРЕТЯК Марини Володимирівни, СЕРЕДИ Ольги Іванівни, ВОЛОБУЄВОЇ Інни Дмитрівни, організована працівниками КЗ «Сахновщинська централізована клубна система». За збереження споконвічних народних традицій очільник громади подякував майстриням та вручив подарунки від Сахновщинської селищної ради.

   Вихованці КЗ «Сахновщинська дитяча музична школа» (керівник Андрій СИНИЦИН) виконали пісню «Українці», а Анна ІВАШКЕВИЧ (керівник Андрій СИНИЦИН) з піснею «Пісня про рушник» спільно із зразковою дитячою  хореографічною студією «Експресія» (керівник Людмила КОРІННА) презентували загалу вишитий рушник Сахновщинської громади, який створила досвідчена і талановита вишивальниця Вікторія СИТНИК.

   Мешканці селища змогли також скористатися локаціями для фотографування  і зробити пам’ятне фото.

   Незважаючи на складні умови, ми продовжуємо популяризувати вишивані вироби, що символізують єдність та стійкість українського народу. Вишиванка – могутній інструмент відновлення національного духу навіть під час війни. Її унікальність та символічне значення надихають нас на збереження та підтримку української культури навіть у найважчі часи.

  Кожен з нас має право вільно носити символи нашої свободи.

No Comments

Post A Comment