Сахновщинська дитяча бібліотека-філія 10 листопада презентувала у читальній залі книжкову виставку «Пристрасті, що забирають життя»

       Міжнародний день відмови від куріння цього року припадає на 18 листопада. Цей день – чудова можливість для тих, хто палить, дізнатися – чому варто і наскільки просто залишити це.

    Статистика ВООЗ дуже сумна. Епідемія тютюнопаління в 20 столітті забрала з життя понад 100 мільйонів людей. У XXI столітті ця цифра виросла на порядок. Близько 63% всіх смертей на землі відбувається через неінфекційні захворювання. Тютюнопаління в цій страшній статистиці займає стійку позицію лідера.

    Метою цього дня є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнопаління людей будь якого віку та навіть дітей та підлітків – нашого майбутнього.  Дівчатка і хлопчики, статеве дозрівання яких починається в 11-12 років, до 16 років в 2 рази обганяють однолітків по числу тих, що палять. Вірогідність того, що вони спробують палити ще до 13 років, підвищена в 6-9 разів. Особливо ризикують дівчатка, у яких гормональна перебудова почалася незабаром після 10 років.

    Сахновщинська дитяча бібліотека-філія 10 листопада презентувала у читальній залі книжкову виставку «Пристрасті, що забирають життя», присвячену саме цій надважливій сьогодні темі, де зібрана різногалузева література, яка підкаже, відповість на хвилюючі Вас питання та покаже інші можливості та варіанти, як жити без шкідливих звичок життям повним енергії та здоров’я.

    Кожного з нас страшенно непокоїть сьогоднішня сумна статистика дитячого куріння. Будь-яка дитина одного разу стикається з тим, що ровесники або хлопці старші за віком пропонують йому закурити. І навіть підбивають: “Боїшся спробувати? Слабак, мамусин синок!”  Ми радимо побудувати відмову так: відмова + аргумент + зустрічна пропозиція. Аргументом може бути слабке здоров`я: “Ні, спасибі. У мене на тютюновий дим алергія. Може, краще покатаємося на велосипедах?” Або бажання зберегти голову світлою: “Я не буду. У мене завтра контрольна. Ти вже всі уроки зробив?” Або вже існуючий негативний досвід: “Я пробував, мені не сподобалося. А ти можеш підтягтися на турніку 8 разів? А я – можу!” Зустрічна пропозиція переводить розмову на іншу тему і виключає насмішки, можливі у разі відмови закурити. Зробивши зустрічну пропозицію, Ви гідно вийдете зі складної ситуації.

    Отож, запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку та щиро радимо робити правильний вибір у житті й не марнувати його на згубні шкідливі звички! Ми разом з Вами, юні друзі, за здорове та спортивне життя!

No Comments

Post A Comment