Про виставку до Дня Гі́дності та Свобо́ди

       На жаль в історії кожної країни є свої трагічні сторінки. Однією з таких для нас є події, внаслідок яких з’явився День Гі́дності та Свобо́ди, що відмічається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене  воно «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, що восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист прав і свобод людини,  демократичних цінностей громадянина та національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

       21 листопада 2013 року в Україні розпочались перші протести та акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Таке ставлення до законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України – Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, звісно, викликало обурення нашого народу… 18 листопада у читальній залі Сахновщинської дитячої бібліотеки-філії представлена книжкова виставка «Події, що змінили Україну», присвячена вищезгаданим подіям. Переглянувши її, ви зможете познайомитися з документами української історії та пізнати героїчні історії учасників Революції Гідності, звичайних людей з різних куточків нашої країни, що віддали найцінніше – своє життя заради того аби Україна та всі ми почали змінюватися, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій, кращій країні.

       Пам’ятаймо та шануймо величну самопожертву героїв Революції Гідності та Свободи, що назавжди залишиться у пам’яті та серцях українців. Вона назавжди стала нагадуванням про те, якою ціною нам дався шанс стати справжньою європейською державою.

No Comments

Post A Comment