Про виїзні відвідування сільських бібліотечних закладів

     09-10 листопада  в рамках виїзних відвідувань  сільських бібліотечних закладів  керівництво та завідуючі  відділами Сахновщинської публічної бібліотеки ознайомлювались з проблемами та здобутками книгозбірень сіл: Шевченкового, Мар’ївки, Олійників, Лигівки, Володимирівки, Орільського, Аполлонівки. Такі виїзди – не просто чергове виконання пунктів методичної роботи згідно плану, це ще й слушна нагода пересвідчитись  в якому стані  перебуває бібліотечна справа на селі, обговорити та з’ясувати   насущні питання  її розвитку, визначити шляхи  їхнього  розв’язання.

         Запорукою успішної роботи будь-якої бібліотеки є два фактори: якісні фонди ( їхнє систематичне поповнення і збереження) і професійні, умілі  кадри. Якщо з першим чинником у нас істотні труднощі, то  другим – персоналом бібліотек ми можемо похизуватися. На належному рівні поставлена робота щодо задоволення запитів користувачів в  Олійниківській та Мар’ївській сільських бібліотеках-філіях. Добре бібліотекарі підготувалися до роботи в осінньо-зимовий період, запаслися твердим паливом на зиму, потурбувалися про своїх читачів. В Олійниках планують розширювати приміщення, створювати додаткові інформаційні простори та локації. В Шевченковому старанно працюють над однією з болючих проблем сьогодення – падінням інтересу до читання, передовсім молоді. Тут частково навіть врегульовано питання передплати періодики на цей рік за рахунок благодійних пожертв. Також впадає в око оновлення оформлення та дизайну зон бібліотеки.

            Хроніка бібліотечного життя  Сахновщини передбачає і проведення насиченої краєзнавчої роботи. За активної участі  Орільської та Лигівської бібліотек  популяризується краєзнавча інформація, реалізуються  власні ініціативи у цій сфері, заохочуються люди до вивчення свого краю.

          В Аполлонівській книгарні  новий працівник результативно розкриває багатство своїх фондів, продовжує  добрі традиції, що склалися давно в цьому закладі, плідно працює над заснуванням осередку для однодумців – клубу за інтересами для підлітків та молоді, залюблених в художні ремесла.  Заслуговує на увагу   фольклорно-етнографічний куточок  бібліотеки села Володимирівка. Тут також посіяно зерна для краєзнавчого проекту – зібрані предмети та речі домашнього вжитку, побуту, зразки декоративно-прикладного мистецтва є виключно старожитностями  місцевого населення.

          Працівники  публічної бібліотеки проконсультували та дали  фахове роз’яснення з питань моніторингу, дослідження уподобань, запитів, думок читачів про планування роботи  установи на наступний рік, запровадження більш нових і креативних форм роботи. Всіх ознайомлено з  Положенням  щодо виставки-конкурсу  образотворчого мистецтва «Чорнобиль    – довгий слід пам’яті » ( до Дня вшанування  ліквідаторів ЧАЕС у грудні місяці).

          Користь від поїздок подвійна: методисти пізнають реальний стан справ на місцях, бібліотекарі села мають змогу отримати  консультацію з будь-яких питань бібліотечної діяльності, що їх хвилюють та продемонструвати свої досягнення і напрацювання.

No Comments

Post A Comment