Про урочистий мітинг з нагоди 27-ї річниці Конституції України

      Сьогодні, 28 червня 2023 року в Сахновщинській громаді біля пам’ятного знаку українській державності «Тризуб» відбувся урочистий мітинг з нагоди 27-ї річниці Конституції України.

     У заходах взяли участь – Сахновщинський селищний голова Володимир СУЄЦЬКИЙ зі своїм колективом, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Григорій ПЕРКІН, представники трудових колективів, громадськість..

     Виступаючи перед присутніми, очільник громади зазначив: «Конституція України увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності нашої держави та наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров’я, честі і гідності, недоторканності та безпеки. І сьогодні ми, українці, захищаємо нашу незалежність від російського агресора. Ми боронимо не лише нашу землю, не лише нашу територіальну цілісність, ми рятуємо демократію, свободу та нашу волю, стверджуємо свій європейський вибір».

    Після офіційної частини із Днем Конституції присутніх привітали солісти квартету «Гармонія», хореографічні колективи «Кіара» і «Експресія» та циркова студія «Піраміда».

    Довідково: інформаційні матеріали до Дня Конституції України – 2023 від Українського інституту національної пам’яті.

    28 червня Україна відзначає 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

    Ухвалення Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства.

    Сьогодні Конституція – ядро нацiональної правової системи України. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність. Наша Конституція зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.

 

No Comments

Post A Comment