Працівники культури Сахновщинської громади провели жалобні заходи до 90 роковин Голодомору в Україні.

   Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

   Напередодні трагічної дати в будинку культури проведено тематичну акцію «Свічка пам’яті своїми руками». «В 1933 році під виглядом хлібозаготівельної кампанії на всій території України було розгорнуто ніколи не бачений терор голодом». Такими словами розпочала заходи головна спеціалістка відділу освіти, культури, молоді та спорту Віталія Дудка. Історичний екскурс «Дітям про Голодомор» провела директорка музею Ніна Прядко, яка розчулила всіх присутніх правдивими історіями про трагічні події багатостраждальної України. Після віртуальної екскурсії в минуле дітям було продемонстровано тематичні відеоролики та сучасний мультфільм про голодомор «Голодний дух». Захід продовжив заступник директора клубної системи Олег Яриніч, який провів для дітей цікавий майстер-клас «Свічка пам’яті своїми руками». Діти та дорослі виготовляли свічки зі справжньої вощини а потім декорували їх за власним смаком та уподобанням. Також у рамках акції кожен присутній зачитав вголос правду про голодомор, яка була викарбувана на символічній свічці під назвою «Правда про Голодомор». Завершився захід в історичній місцевості «Гайок», де власноруч зроблені свічки були встановлені біля пам’ятного знаку жертвам голодомору.

   Бібліотекарі запропонували віртуальний перегляд літератури, присвячений чорним сторінкам історії України. Працівники дитячої музичної школи активно долучилися до акції «Свічка пам’яті своїми руками».

  У 2022 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку». У цей час кожен охочий може долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні.

Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!

No Comments

Post A Comment