ПРАЦІВНИКИ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ З ПИТАНЬ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

        18 березня працівники Сахновщинського Будинку культури взяли дистанційну участь в семінарі «Пошук та дослідження місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини (виконавське мистецтво)» для представників територіальних громад, що опікуються питаннями культури, культпрацівників та культурних активістів районів і міст Харківської області. Захід відбувся з ініціативи КЗ «Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» за участі представників  Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

     Заступник директора Будинку культури Олег Яриніч та завідуюча сектором з основних видів діяльності Наталія Олексюк долучилися до обговорення актуальних питань у сфері нематеріальної культурної спадщини області та, зокрема, конкретних громад. Як зазначили спікери семінару, проблема збереження пісенної традиції Харківщини – це надто болюче питання, адже з кожним роком спостерігається негативна тенденція зменшення кількості носіїв традиційного виконавського мистецтва.

       Що стосується Сахновщинської територіальної громади, то ця традиція майже вимерла. Поодинокі носії сільського фольклору, у більшості жінки літнього віку, ще пам’ятають давні пісні, що побутували на території Сахновщинського краю. Однак у побуті ця традиція використовується вкрай рідко. Відтак важливо систематично проводити експедиції у села з пошуку та дослідження елементів нематеріальної культурної спадщини.

     Такий досвід у нашої громади вже є. Нагадаємо, що у 2020 році з ініціативи заступника директора Будинку культури О.Яриніча за підтримки О.Коби та О.Черкаса відбулися краєзнавчі експедиції у села Огіївку, Тавежню, Лебедівку та Новодмитрівку з метою дослідження місцевої традиції приготування короваю. На основі відзнятого та записаного матеріалу було створено документальний фільм «Сахновщинський коровай» та видано друком інформаційні буклети про цей обрядовий хліб. Також було подано пакет документів і матеріалів на елемент нематеріальної культурної спадщини «Знання і практики приготування сахновщинського короваю» щодо його можливого включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Наразі триває процедура розгляду заявок. Детальніше про це можна почитати у статті за посиланням: https://cutt.ly/Nz6OvLp.

No Comments

Post A Comment