Повернення нашого видатного земляка Юліана Шпола із забуття

       Його ім’я відоме широкому загалу громадськості. Він любив свій знедолений народ, щедро дарував йому своє поетичне і письменницьке слово, за що був занесений у чорні списки «ворогів народу» й приречений на розстріл.

        Народився Михайло Омелянович Яловий (Юліан Шпол)  в с. Дар-Надежда Костянтиноградського повіту Полтавської губернії. Відверто кажучи, матеріалів про життя і творчу діяльність письменника на його малій батьківщині  дуже мало. В зв’язку з цим, ми вважаємо, що нам дуже пощастило. Адже вдалося   заповнити прогалини в його  біографії. Нещодавно  музейний фонд і бібліотека збагатилися новими виданнями.

         Від упорядника Олександра Ушкалова на приємне читання отримали  в подарунок дві книги: літературно-художнє видання  вибраних творів Юліана  Шпола  із серії «Розстріляне Відродження» і монографію «Золоті лисенята» повертаються.  В першій книзі подано основну частину творчого доробку Юліана Шпола (прибране ім’я Михайла Омеляновича Ялового – 1895 – 1937) – поета, прозаїка, драматурга, видатного організатора літературного життя в Україні 1920-х років, першого президента ВАПЛІТЕ. Монографія – це перша книга, присвячена життю і творчості Михайла Ялового. На основі численних джерел,зокрема архівних матеріалів автор пробує відтворити життєвий шлях письменника та розглянути  його творчу спадщину.

          Ми дуже вдячні Олександру Ушкалову за такий щедрий подарунок  і сподіваємося на подальшу співпрацю.

No Comments

Post A Comment