Під час благодійного ярмарку “З Покровою до перемоги” зібрано понад 100 тисяч гривень для протезування захисника України Володимира Гладкого

   

      15 жовтня 2022 року Сахновщинська територіальна громада Харківської області продемонструвала один із наймасовіших прикладів благодійності. Цьому дню передували декілька тижнів кропіткої підготовки, пошуку ідей та, звісно, дискусійних обговорень, адже все таки ми живемо в умовах воєнного стану та пандемії коронавірусу. Звучали також думки, що проведення подібного заходу – марна справа, що це не на часі, що в людей немає грошей та інші причини. Однак якщо скласти руки і нічого не робити, то й не буде ніякого результату. Правда ж? Тому попри всі суперечки ярмарок з тематичною і досить промовистою назвою «З Покровою до перемоги» у 2022 році таки відбувся! Як наслідник щорічного традиційного Покровського ярмарку, він змінив вектор із розважального на суто благодійний захід: концепція ярмарку побудована на всебічній підтримці сахновщанина, бійця 92-ї бригади Володимира Гладкого, який під час російсько-української війни втратив ногу. Відтак основною ціллю заходу став збір коштів для протезування нашого земляка.

      Напередодні ярмарку Комунальний заклад «Сахновщинська централізована клубна система» представила логотип і візуальний стиль благодійного ярмарку «З Покровою до перемоги», а комунальні заклади культури запустили рекламну кампанії з розповсюдження інформації про його проведення. «Дуже надихаюча і правильна ініціатива, хотіла б про це написати» – з такими словами до нас звернулася кореспондентка Суспільне Харків Марія Солодовник. Поспілкувавшись з координаторкою ярмарку, вона підготувала статтю про сахновщинських людей і їхні добрі справи під назвою “Воїн із Сахновщини втратив ногу на війні: громада об’єдналася, щоб допомогти з протезуванням” (стаття доступна за посиланням) https://cutt.ly/CBFghdM. Відтак про нашу ініціативу дізналися не лише в межах області, а й по всій Україні.

         Реклама спрацювала, люди згуртувалися навколо єдиної мети (дякувати Богу, у Сахновщинській громаді багато добрих людей), а Покрова Пресвятої Богородиці закрила небо над Сахновщиною від ворожих ракет. Вдала організація ярмарку забезпечила його повноцінну роботу. По-перше, відбулося відкриття Алеї Слави земляків-захисників України, загиблих під час російсько-української війни. Це важливе меморіальне місце, що вшановує пам’ять полеглих сахновщинських Героїв. По-друге, у Сахновщині з’явився ще один цікавий креативний куточок – лава примирення. Тепер фотосесії, проведення молодіжного і сімейного дозвілля стануть більш різноманітнішими. По-третє, і найголовніше, під час власне благодійного заходу діяло багато цікавих локацій. Містечко талантів, містечко випічки та осінню фотозону представили Комунальний заклад «Сахновщинська централізована клубна система». Колектив кафе «Мамина хата» на чолі з пані Оленою Клочко, колектив Комунального закладу «Сахновщинський ЗДО № 1», молодіжні активісти та жителі громади теж активно долучилися до роботи Містечка випічки, надавши власноспечені смаколики на продаж. Очі розбігалися від смакоти! На столах було легко впізнати філігранний “почерк” шанованої огіївської коровайниці пані Любові Терещенко, впізнавана випічка пані Лесі Шикітки, пані Тетяни Проценко у парі з пані Анжелою Колісніченко, та інших вправних сахновщинських господинь. А випічка, приготована дітьми, заслуговує на окрему подяку!

         Містечко талантів було найбільш гучною локацією. Його роботу забезпечили талановиті колективи, квартети, дуети та солісти Шевченківського, Костянтинівського, Дар-Надеждинського, Тавежнянського, Дубовогрядського, Катеринівського сільських клубів-філій, Комунальних закладів «Сахновщинська централізована клубна система» та «Сахновщинська дитяча музична школа». Звучав актуальний репертуар національно-патріотичного спрямування.

   Містечком майстрів опікувалися Комунальний заклад «Сахновщинський краєзнавчий музей» та Комунальний заклад «Сахновщинська публічна бібліотека». Сахновщинські майстрині представили на продаж свої кращі мистецькі роботи. Хтось купував на згадку, а хтось просто насолоджувався красою рукотворних виробів.

  Містечко художників знаходилося під егідою Комунального закладу «Сахновщинська дитяча музична школа». Тут можна було придбати різноманітні художні дрібнички, створені руками юних художників і майстрів. І все у патріотичному дусі!

  Дитяче містечко координував Комунальний заклад «Сахновщинський будинок дитячої та юнацької творчості». Тут теж панувала атмосфера творчості. Після візиту до цього містечка всім охочим дітлахам наносили аквагрим у кольорах національного прапора.

  Польову кухню зі смачною кашею та гарячими напоями організувала 55 Державна пожежно-рятувальна частина, а роботу торгових рядів із сільськогосподарською продукцією забезпечили місцеві фермери.

  Сахновщинські волонтерські осередки (благодійний фонд «Серця незламних», волонтерський центр «Добра справа», громадська організація «Захисник краю») теж активно долучилися до роботи благодійного ярмарку. Поспілкувавшись із волонтерами, підсумували, що допомоги з лікування та реабілітації потребують й інші наші земляки. Тому будемо шукати спільні шляхи для вирішення цієї проблеми, адже хочеться, щоб проведення подібних благодійних заходів стало постійно діючою практикою.

  Відвідувачі ярмарку охоче знайомилися з роботою тематичних містечок, купували випічку, мистецькі вироби та інші ярмаркові товари і продукцію. На кожній локації були розміщені опломбовані скриньки для збору коштів, що наповнювалися за принципом донатів (донат – це благодійний внесок, що виходить із власних можливостей людини). Ведуча ярмарку Катерина Дейко постійно озвучувала девіз благодійного заходу: «Навіть гривня допоможе поставити нашого земляка на ноги!». І чи то сахновщани такі добрі, чи девіз спрацював, а може і те, і інше. Але лічильна комісія у складі Ніни Перець, Алли Маковської, Віталії Дудки, Наталії Демідової та Тетяни Коби постановила, що під час ярмарку вдалося зібрати 107 тисяч 211 гривень 75 копійок! Для невеликої Сахновщинської громади це просто неймовірна сума! Тому у кожного учасника ярмарку, хай чи він безпосередньо був на заході, чи дистанційно перекинув кошти на банківську картку, є привід гордитися собою. Наша сила – в єднанні, поодинці чого ми варті?

    Вся зібрана сума під час благодійного ярмарку «З Покровою до перемоги» вже передана Володимиру Гладкому для його протезування. І маємо надію, що вже найближчим часом побачимо нашого земляка вдома, у Сахновщині. З найшвидшим одужанням, Герою!

No Comments

Post A Comment