«Орбіта місцевих науковців: Микола Янко»

        Чимало славетних імен народила сахновщинська земля. Серед них і відомий науковець, кандидат педагогічних наук, географ, топонім, лексикограф, педагог і краєзнавець Микола Тимофійович Янко. Наш земляк народився в селищі Сахновщина в далекому 1912 р., 18 травня цьогоріч йому виповнилося б 110 літ. До цієї ювілейної дати 17.05.2022 р. працівники Сахновщинського музею та місцевої публічної бібліотеки провели сумісну краєзнавчу інформіну «Орбіта місцевих науковців: Микола Янко».

     Директорка музейного закладу громади Прядко Н. М. презентувала тематичний експозиційний куточок, присвячений Миколі Янку, розповіла його життєву та трудову біографію, повідомила про заслуги в науковій та освітній діяльності. А провідний бібліотекар Сахновщинської книгарні Троїцька Р. І. познайомила присутніх із авторськими книгами земляка, їх змістом. Кожен, хто бажає поповнити свої знання у сфері географії, рідного краю, топонімічних назв України, навчитися прогнозувати погоду, має змогу в будь-який день скористатися цією літературою, адже вона є у фонді головної бібліотеки громади. Тим більше, що створені науковцем праці викладені популярною, доступною навіть школярам мовою.

     Керівник бібліотечного закладу Волошина Л. І., підводячи риску, в кінці заходу наголосила на гідному вшануванні видатного вченого, мислителя, дослідника географії, що залишив не лише кілька десятків книг, понад 400 наукових робіт, але й зоставив нащадкам світлу пам’ять по собі як про людину широких інтересів, що правдою наукового слова, ерудицією створювала джерела, яким властиві позачасовість, неперехідна цінність і самобутність.

 

 

 

 

No Comments

Post A Comment