Міжнародний день шахів

         Цього року 20 липня у всьому світі відзначають чудове свято – Міжнародний день шахів. Цю дату заснували в день створення Всесвітньої організації World Chess Federation в 1924 році для популяризації цього однозначно цікавого й корисного захоплення та виду спорту. Шахи є однією  із найдавніших інтелектуальних ігор. У них може грати будь хто, незалежно від нації, статі і соціального стану. Вони  розвивають логічне мислення і об’єднують людей. Сахновщинська дитяча бібліотека-філія щиро вітає всіх шахістів, як професіоналів, так і любителів, із Міжнародним днем шахів! Бажаємо захоплюючих, цікавих та унікальних ігор, які приносять задоволення та найбажаніші нагороди. І з нагоди цього чудового свята протягом всього дня юні відвідувачі  книгозбірні мали можливість перевірити власні сили, взявши участь у шаховій програмі «Шахова партія». Звісно зрештою перемогла дружба, а всі учасники заходу чудово разом провели час, поділилися досвідом та отримали гарні емоції від гри.

   До вашої уваги добірка цікавих фактів про найкращу на нашу думку інтелектуальну настільну гру – шахи:

  • Батьківщиною шахів вважається Індія, а вік цієї гри досягає 1400 років.
  • У другій половині XI століття гра стала популярною в Європі. Спочатку в шахи грали багатії і знатні особи.
  • Спочатку ферзь міг рухатися тільки на одну клітку по діагоналі, потім на дві. Так тривало до тих пір, поки королева Іспанії Ізабелла не наказала зробити ферзя найсильнішою фігурою.
  • У 1997 році вперше в історії комп’ютер обіграв чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова.
  • Лікарі вважають, що шахи розвивають пам’ять і уважність людини. Ця гра рекомендується для людей з хворобою Альцгеймера.
  • Різні церкви світу довгий час негативно ставилися до шахів і забороняли грати священникам. Гра вважалася антихристиянською.
  • Число всіх можливих комбінацій шахової партії перевищує кількість електронів у всьому Всесвіті.

No Comments

Post A Comment