Меморіальний захід до Дня пам’яті жертв голодоморів «Запали свічку пам’яті – поділись теплом із захисником»

     24 листопада 2023 року на місці масового поховання жертв Голодомору в історичній місцевості «Гайок», що в селищі Сахновщина відбулися жалобні заходи до 90-річниці з Дня пам’яті жертв голодоморів за участю представників органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, відділу освіти, культури, молоді та спорту, працівників закладів культури, громадськості.

     Зі словами скорботи та вшануванням пам’яті жертв голодоморів до присутніх звернувся секретар Сахновщинської селищної ради Віталій ЯКОВЕНКО.

     Про місцеві події пов’язані з голодом, про Голодомор на Сахновщині, про сімейні трагічні історії розповіла директор Комунального закладу «Сахновщинський краєзнавчий музей» Ніна ПРЯДКО.

    Учасники заходу до меморіального знаку «Хрест» поклали квіти, композиції із зерном, запалені лампадки та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час голоду 1932-1933 років.

    До 90-ї річниці Голодомору інститут національної пам’яті ініціює Всеукраїнську акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Символом цієї акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, це тепло, це надія. Сахновщинська громада також долучилася до Всеукраїнської акції. Наш земляк Валерій УДОВІЧЕНКО з початку повномасштабної війни виготовляє окопні свічки для захисників України. Всі присутні на мітингу долучилися до акції та зробили донат на закупівлю спеціального біопалива для виготовлення окопних свічок. Жителі Сахновщинської громади поділилися теплом, стали поряд із тими, хто нині бореться, зібрана сума в розмірі 2500 піде на закупівлю біопалива.

    Діти також не стоять осторонь подій в Україні. Дитяче волонтерське обєднання «Сонячні квіти» спеціально до 90-ї річниці Дня пам’яті жертв голодоморів власноруч виготовило лімітовану кількість свічок із натуральної вощини. Діти подарували учасникам меморіального заходу ці символи пам’яті та звернулися із закликом, щоб 25 листопада о 16:00 всі взяли участь у щорічній акції «Запали свічку пам’яті на своєму вікні».

    Настоятель Свято-Покровського храму отець Іоанн проведе поминальну панахиду за замореними голодом 25 листопада о 08.30 в Сахновщинському Свято-Покровському храмі.
         Засвітимо вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

No Comments

Post A Comment