Масниця – це народне свято, яке символізує відхід зими

         Масниця – одне з найулюбленіших і веселих народних свят, яке відзначається цілий тиждень. Це старовинне слов’янське свято відзначається за тиждень до початку Великого Посту, який триває 48 днів і закінчується перед Великоднем.

         Перший день Масляного тижня називається “зустріч”. У цей день ходили в гості і випікали перший млинець. Вівторок називався “заграші” – в цей час влаштовували сватання, а після Великодня одружувалися. У середу теща пригощала млинцями свого зятя. У четвер і п’ятницю починалися масштабні святкування та ігри в снігу. У суботу молоді невістки запрошували до себе в гості родичок чоловіка, а незаміжні дівчата влаштовували посиденьки з подругами. Головне свято зі спаленням опудала гуляли в неділю.

          Найвідоміша традиція свята пов’язана з випіканням млинців. Протягом усього тижня господині печуть млинці з маслом, ікрою, сиром, грибами та іншими начинками. Млинці символізують достаток і прихід тепла, оскільки за формою в розгорнутому вигляді вони нагадують Сонце. Сахновщинська публічна бібліотека теж вирішила не пасти задніх й долучитися до цієї чудової традиції та запросити своїх користувачів й гостей на народознавчу толоку «Зустрічаємо весну калачем і підсмаженим млинцем », презентувати святкову виставку та пригостити свіжими й смачними млинцями й варениками, приготованими власноруч. Тож, бажаємо Вам на Масницю щастя і радісних турбот. Нехай доля завжди умаслює і береже Вас. Нехай в душі оселиться весна, а очі сяють теплом і веселощами. Бажаємо, щоб Ваше життя йшло як по маслу, було легким і насиченим цікавими моментами. Зі святом Вас!

 

 

No Comments

Post A Comment