Книжкова виставка «Чорним птахом голоду»

… історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам’ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.

Колективізація та голодомор 1929 – 1933 років – це чи не найжахливіша соціальна катастрофа, що призвела до більших жертв ніж перша світова війна. То й була справжня світова війна радянського режиму проти власного народу, відлуння якої чутно й дотепер.

Пам’ятати, значить ніколи не допустити найменшої можливості ганебного повторення того голодного жаху. «Чорним птахом голоду» пролетіли ті дні та забрали мільйони ні в чому не винних  людських життів. Саме таку назву носить книжкова виставка, що діє з 20 листопада у читальній залі Сахновщинської дитячої бібліотеки-філії та присвячена тим жахливим подіям. Вона познайомить наших юних читачів з літературними дослідженнями, документальними нарисами, спогадами очевидців, нехай і на папері, одного з найтрагічніших періодів нашої історії; розкриє жахливі картини колективізації та голодоморів.

Скорботну книгу пам’яті  українського народу ми пишемо всі разом. Це шанс на життя всіх нас і кожного зокрема, бо той рід, що не вшановує своїх засновників, не може жити. Саме тому, ми нині, маємо показати собі й світу, що ми не забули і не забудемо нічого, що навіть коли очевидці помирають, їх нащадки збережуть і передадуть від одного до іншого покоління зафіксовану пам’ять жахливих подій і ніколи не дозволять їм статися знов.

27 листопада у четверту суботу місяця, запалімо свічку пам’яті у вікнах наших домівок, як символ пам’яті та віри у майбутнє, згадаймо всіх тих, кого згубила лиха коса голодомору, і вшануймо їх світлу пам’ять хвилиною мовчання…

Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!

No Comments

Post A Comment