«Було їх триста…. 105-річниця бою під Крутами

     Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя.

    29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області українські курсанти Київської військової школи імені Богдана Хмельницького під командуванням сотника Аверкія Гончаренка захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова. 300 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій армії, яка мала десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.

    Точна кількість загиблих студентів офіційно ніде не зафіксована. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

    Через ціле століття нескорений дух, патріотизм і любов до України передались сучасним захисникам рідної землі – українцям, які проявляючи неабияку мужність, відвагу, героїзм, жертовність та демонструючи незламність духу, знову виборюють майбутнє, про яке мріяли цілі покоління українських патріотів.

    Напередодні цієї трагічної дати, 27 січня, у Сахновщинському будинку культури пройшов культурно-освітній захід. Працівники культури громади вшанували пам’ять Героїв Крут та долучилися до виготовлення саморобних окопних свічок. Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Григорій Перкін у звернені до присутніх зазначив, що подвиг Героїв Крут навічно залишаться в історії України, як символ національної честі і гідності та користуючись нагодою вручив грамоти від Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної військової адміністрації та Харківського обласного центру молоді кращим представникам активної молоді нашої громади, які популяризують Сахновщинську громаду на районному рівні, обласному та Всеукраїнському.

   Ми допомагаємо нашим хлопцям як можемо: плетемо сітки, робимо вітамінні суміші, проводимо благодійні заходи та збираємо кошти, виготовляємо обереги та окопні свічки. Робимо все можливе, а іноді і на межі можливостей, щоб підтримати, допомогти та забезпечити наших Героїв. Дякуємо щиро всім нашим захисникам та захисницям. Ви наближаєте нашу перемогу, а ми стоїмо міцним тилом за вами. В тилу також є свої Герої, це відважні волонтери, працівники бюджетної сфери, підприємці,  сільгоспвиробники, які працюють на перемогу, щирі діти та смілива молодь.

    І тоді – понад 100 років тому, й тепер – ворог той самий. Українці завершують справу крутянців.

No Comments

Post A Comment