Арт-терапевтичний захід «Мистецтво лікує»

   11 червня 2024 року в Комунальному закладі «Сахновщинська дитяча музична школа» спільно із Благодійною організацією «Благодійний фонд «Серця незламних» проведено майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок в рамках проєкту «100 мотанок для миру» організованого спільними зусиллями волонтерів з України та Японії.

   Проєкт «100 мотанок для миру» націлений на промоцію української культури в Японії, а також на збір благодійних коштів для українських дітей, що постраждали під час війни.

   Це була година захопливого творення справжнього українського оберегу під керівництвом починаючої сахновщинської майстрині–лялькарки Лариси СИТНИК. Усі бажаючі навчилися власноруч створювати ляльку, а в процесі поринули у магічний світ українських обрядів та вірувань про які захоплююче розповідала Тетяна ГЕРЦЕВА.

    Спочатку директорка дитячої музичної школи розповіла про витоки традиційних ляльок-мотанок. Так, діти дізналися, що перші ляльки-мотанки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. В давні часи вони виконували важливу функцію оберега та талісмана для родини. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

   Після розповіді про історію створення ляльок та їх значення,  майстриня – лялькарка навчила дітей їх виготовляти.

   Вона розповіла, що мотанка робиться без використання швів. Виготовляючи ляльку, треба намотувати тканину шар за шаром, а для кріплення використовуються стрічки та нитки, якими просто необхідно обмотати деталі та зафіксувати їх вузликами.

   Діти захоплено взялися за справу та виготовили чудові, несхожі одна на одну ляльки.

    Під час роботи учасники майстер-класу спілкувалися між собою, ставили питання, отримували на них відповіді, вчилися разом пізнавати культуру та традиції. Захоплювалися та дивувалися своїм лялькам, думали про тих, кому їх подарують. Під час майстер-класу діти дійсно перезавантажилися, відволіклися, оновилися духовно. Мистецтво й справді зцілює та лікує наші душі!

   Наприкінці заходу учасники майстер-класу отримали приємні подарунки від голови Благодійної організації «Благодійний фонд «Серця незламних» Руслани КОРІННОЇ.

No Comments

Post A Comment