26 Вер В Сахновщинській громаді здійснено фольклорно-етнографічні експедиції
На цьому тижні, а саме: 23-25 вересня фахівцями Комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва», в рамках Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2024-2028 роки здійснено фольклорно-етнографічну експедицію до Сахновщинської громади. З метою збирання матеріалу були проведені виїзди у села Новодмитрівка, Дубові Гряди, Сугарівське, Лигівка, Аполлонівка, Огіївка, Тавежня також учасники експедиції завітали до Сахновщинської публічної бібліотеки та Сахновщинського краєзнавчого музею.
Дослідження проводиться з метою вивчення та дослідження традиційної культурної спадщини Сахновщини та виявлення стану життєздатності нашого елементу нематеріальної культурної спадщини. Співробітники центру спілкувалися із старожилами нашої громади, носійками елементу нематеріальної культурної спадщини України «Знання та практики приготування сахновщинського короваю», народними майстрами та майстринями і творчими самодіяльними колективами громади. Чого тільки не зустріли пошуковці у нашій місцевості: пісні, легенди, прислів’я, частівки, фрагменти обрядів, історичні довідки, зразки місцевої вишивки, і звісно, всюди гостей зустрічали запашним сахновщинським короваєм.
Упродовж експедиції було зафіксовано цінні свідчення мешканців нашої громади. Зокрема, інформація стосувалася сахновщинського короваю, святкування календарних свят, прикмет, дитячих ігор, народної пісні та ін.
Висловлюємо вдячність фахівцям Комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» за сприяння збереженню нашої культурної спадщини. Окрема вдячність всім нашим інформантам, небайдужим сахновщанам і сахновщанкам та всім працівникам галузі культури за активність, за креативність, за популяризацію Сахновщинської громади.
Нині коли наша українська держава бореться за свою незалежність, серед найважливіших пріоритетів є національна самосвідомість, вивчення та збереження нашої культури, яка передавалась із покоління в покоління. Працівники культури усвідомлюють це і ведуть активну роботу, торуючи шлях до духу українського народу, до збереження духовних скарбів та історії рідного регіону.
No Comments