
13 Тра Про відкриття музею в селі Огіївка
Доріг багато в світі, але найкраща та, що веде додому… І лише один населений пункт на землі зустрічає та проводжає тебе так, що не можеш обійтися без сліз… Все це про рідний край, найдорожчий куточок. Тож краєзнавчі заходи вкрай потрібні, аби не були окрадені душі людські, щоб не зростало манкуртами підростаюче покоління.
Огіївка – унікальний край, славний своєю минувшиною. Тут теж відбувалися свої події, переплетені із загальноісторичними: революція, бунти, колективізація, голодомори, війни, відбудовчий період, доба незалежності… Нещодавно відкритий музей в цьому селі Сахновщинської громади позитивно приголомшує. Тут погляду є на чому спинитися, а душі спочити. Дві кімнати знайомлять із минулим села, його людьми. Зібрано цінний матеріал про тих особистостей, хто у всіх справах залишався людиною і не клав плями на свою совість (передовики з числа хліборобів, механізаторів, тваринників, кращі представники сільської інтелігенції, славетні люди, спортсмени-переможці, талановиті самодіяльні майстри і виконавці тощо). На інформаційних стендах, вітринах розміщено досить багато фотознімків, документів, речей, що висвітлюють яскраві та грізні сторінки життя слобожанського села. А народознавча світлиця відтворює устрій стародавньої хатини, побут та звичаї праколишніх українців…
Останнім часом дещо зроблено для піднесення значимості туристичного потенціалу села, відновлення історичних пам’яток. У цих процесах постійно задіяна була завідувачка Огіївською сільською бібліотекою-філією сімейного читання Алла Миколаївна Тоцька. «Переконана, – стверджує вона, – ми повинні не тільки гордитися своїм краєм, знаними його людьми, а й робити реальні кроки, щоб на могилах наших пращурів росли квіти, а не бур’яни. Щоб наша юнь, гості Огіївки змогли у музеї надихнутися любов’ю до Вітчизни, героїкою предків, тих, хто віддав своє життя за наше безхмарне небо». Без перебільшення, це важливий історико-культурний проєкт, завдяки якому сьогодні вражаюче змінилися дві звичайнісінькі кімнати в адміністративній будівлі сільгосппідприємства «Україна».
Звісно, ініціатором створення музею була бібліотекар Алла. Але її ініціативу суттєво підтримав керівник агропідприємства Микола Михайлович Мусієнко: він виділив приміщення, силами його господарства проведено капітальний ремонт кімнат, він пожертвував кошти на облаштування музейними меблями, відповідною атрибутикою.
Почин підтримала й громада села. Алла побачила розуміння в очах односельчан, коли з усіх кінців села почали зносити артефакти для експозицій майбутнього музею. Як підсумок, – дві зали заповнені місцевими експонатами, що мають історичну та художню цінність, від небайдужих земляків!
Виходець із села, умілець Олег Калінін, змайстрував окремі елементи давньої хати, причому з такою достовірністю, що можна й не сумніватися в автентиці та оригіналі. Родина Алли Миколаївни допомогла у відновленні краєзнавчих предметів.
Й посьогодні ще триває кропітка діяльність з обліку експонатів, вивчення архівних матеріалів та збираються спогади очевидців минулих подій, акцентується увага на заходах з популяризації краєзнавства, увічнення пам’яті героїв. Планується завершення найближчим часом художньо-оформлювальних робіт.
З нагоди появи сільського музею працівниками бібліотечної мережі було здійснено виїзний краєзнавчий вояж «Збереження пам’яток – повернення до витоків народу». Під час відвідин музею Тоцька А.М. провела інформативно-ознайомчий екскурс по новоствореному закладу. Схвальний відгук про цю подію пролунав від директора КЗ «Сахновщинська публічна бібліотека» Волошиної Л.І. Щире привітання та фахові поради початківцю прозвучали від директора КЗ «Сахновщинський краєзнавчий музей» Прядко Н.М. Жваве обговорення та обмін думками з перегляду музейних експозицій відбувались всіма учасниками зібрання, які: дякували за реалізований проєкт, за відродження історико-культурної спадщини огіївчан, пожвавлення зацікавлення до туристичних об’єктів отчого краю.
Попереду ще багато цікавої роботи… Тож успіхів, снаги, здійснення задумів!
No Comments