1954 року в Печенізькому районі Харківської області був створений Будинок піонерів і школярів.
Щойно створений  заклад повинен був сприяти розвитку піонерського руху, вести активну виховну і пропагандистську роботу та організовувати дозвілля підростаючого покоління району.
В той час в Будинку піонерів і школярів розпочали свою роботу літературний і драмгуртки, велись заняття з гімнастики, фізичної культури, вивчалася азбука Морзе, стройова і похідна пісня. Діти вчилися малювати, ходили в походи, влаштовували різні свята.
 Після злиття Печенізького і Чугуївського районів Печенізький будинок піонерів та школярів працював за єдиною програмою з Чугуївським міським будинком піонерів та школярів.
1983 року Печенізький будинок піонерів було перейменовано на Чугуївський районний будинок піонерів і школярів, а Чугуївський – міським.
1987 року відкрито філіал районного Будинку піонерів та школярів в
смт Чкаловське Чугуївського району.
1995 року Будинок піонерів перейменовано на Чугуївський районний Центр позашкільної освіти (РЦПО).
Після роз’єднання Чугуївського і Печенізького районів, 1995 року, основне приміщення Чугуївського районного Центру позашкільної освіти знаходить-ся за адресою:
смт. Чкаловське, вул. Інженерна, 5.
2000 року – Чугуївський районний Центр  позашкільної освіти стає переможцем обласного конкурсу «Позашкільний заклад року»
2001 року туристсько-краєзнавчий відділ РЦПО перейшов до Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Чугуївського району (ЦТКЕ), який був відкритий цього ж року.
У жовтні 2003 року Центр позашкільної освіти перейменовано на Чугуївський районний Центр дитячої та юнацької творчості.
У жовтні 2012 року  в дію була введена назва Чугуївський районний Центр  дитячої та юнацької   творчості Чугуївської районної ради Харківської області.
У січні 2012 року змінено юридичну адресу ЧРЦДЮТ з смт Чкаловське, вул. Інженерна, б. 5 на смт Кочеток, вул. Жовтнева, б. 18. 
З лютого 2012 року адміністрація ЧРЦДЮТ здійснює свою діяльність за адресою вул. Гвардійська, б. 13, м. Чугуїв, Харківська область.