Залучення учнів до науково-дослідної діяльності МАН як засіб розвитку дослідницьких здібностей

     5 грудня 2019 року на базі КЗ «Сахновщинський ліцей № 1» відбувся захист науково-дослідницьких робіт учнів-учасників І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.
    Всіх учасників привітала Мостова Галина Миколаївна, начальник відділу освіти та зазначила, що Мала академія наук – це середовище для талановитих дітей, це досвід із написання наукової роботи, досвід публічних виступів, знайомство з обдарованими дітьми та залучає учнівську молодь до систематичної науково-дослідницької, експериментальної і винахідницької діяльності.
    На заході були присутні заступник голови районної державної адміністрації Волошин Петро Опанасович, методист Комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» Литвиненко Неля Михайлівна.
   У науково-дослідницькій діяльності учнів приваблює насамперед можливість поглиблення знань, розвитку здібностей, творчості, самоствердження. Завдяки участі в конкурсі МАН формується нове покоління українських науковців і практиків. 
  На розгляд журі було представлено 12 науково-дослідницьких робіт учнів з 9 закладів загальної середньої освіти Сахновщинського району. Працювало 9 секцій із 6 наукових відділень.
  Тематика робіт юних науковців досить різноманітна.
   У науковому відділенні «Історія» брали участь:
– учениця 10 класу КЗ «Сахновщинський ліцей № 1» та вихованка Сахновщинського БДЮТ Пархоменко Юлія з роботою «Тарасів шлях (Життєпис заслуженого діяча мистецтв України Тараса Георгійовича Шевченка)»;
– учениця 8 класу Гришівського НВК Гаврилова Вікторія з роботою «Бойовий шлях мого прадідуся Гаврилова Василя Логвиновича за сторінками його військового пісенника»;
     У науковому відділенні «Філософії та суспільствознавства» представлені роботи:
– учня 11 класу КЗ «Багаточернещинський ліцей» Семки Олександра «Вплив Інтернету на розвиток особистості»
– учня 8 класу Огіївського НВК Ращупкіна Нікіти «Культура спілкування в Інтернеті».
    У науковому відділенні «Фізики і астрономії» брали участь:
– учениця 10 класу Гришівського НВК Ватраль Аміна з роботою «Властивості напівпровідників та їх властивості»;
– учень 9 класу нНовоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мірошниченко Давид з роботою «Виготовлення приладів з пластикових пляшок та інших матеріалів»;
    У науковому відділенні «Хімії та біології» брали участь:
– учениця 9 класу Дубовогрядської ЗОШ І-ІІІ ступенів з роботою «Технологія гри як засіб соціально-педагогічної адаптації учнів молодшого шкільного віку до умов навчання в гуртку»;
– учениця 8 класу Тавежнянського НВК Бондаренко Єлізавєта з роботою «Поширення, чисельність, біологія репродуктивного періоду лелеки білого у селі Великі Бучки Сахновщинського району Харківської області»;
– учениця 10 класу Сахновщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Заєва Ніна з роботою «Особливості прояву та шляхи подолання шкільного булінгу».
     У науковому відділенні «Наук про Землю» представлена робота учениці 9 класу Сахновщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Молошної Діани «Питна вода селища Сахновщини. Яку воду варто пити?»
     У науковому відділенні «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства» брали участь:
учениця 10 класу КЗ «Лигівський ліцей» Юрова Анна з роботою «Міфопоетичні моделі у повістевому просторі Ольги Кобилянської»;
учениця 9 класу Сахновщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Руденко Ірина з роботою «Спорт в житті знаменитих письменників».
     Усі учні-учасники Малої академії наук України активно брали участь в обговоренні та висловлювали свої пропозиції для покращення науково-дослідницьких робіт своїх товаришів.
      За підсумками роботи журі було визначено найкращими роботи 3 учнів закладів загальної середньої освіти у таких секціях:
– секція «Історичне краєзнавство» – учениця КЗ «Сахновщинський іцей № 1» Пархоменко Юлія;
– секція «Українська література» – учениця КЗ «лигівський ліцей» Юрова Анна;
– секція «Гідрологія» – учениця Сахновщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Молошна Діана;
– секція «Експериментальна фізика» – учень Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мірошниченко Давид.
     Триває наполеглива підготовка до виступу учнів у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, тож побажаємо, юним науковцям, успіхів та перемог.

 

 

 

Коментарів немає

Надіслати коментар